 |
 |
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Nummer 05 Projectbesturing Centraal
Nummer 05 Relatie als succesfactor
Nummer 05 Ideaalbeeld en realiteit
Nummer 05 Twee-eenheid in opdrachtgegeverschap
Nummer 05 Opdracht geven is meer dan uitbesteden

Projectbesturing Centraal
PMI-congres geeft inzicht in rol opdrachtgever
De paradox van de opdrachtgever is het thema van het PMI-congres dat op 16 november aanstaande gehouden wordt in Spant! in Bussum. Een bijeenkomst over projectbesturing waarin de rol van de opdrachtgever centraal staat , aldus congresorganisator Michiel van der Molen. Een rol die van doorslaggevend belang kan zijn en tegelijk veelal onderbelicht is. Op het congres willen we zowel de opdrachtgever als projectmanager inzicht verschaffen in die tegenstrijdigheid. Niet om alle vragen die deze oproept te beantwoorden, maar als bijdrage aan de discussie over het belang van het opdrachtgeverschap voor het project én de borging daarvan in de organisatie.

Wilt u het gehele artikel lezen? Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Relatie als succesfactor
Paradox opdrachtgever ook probleem van projectmanager
De opdrachtgever is cruciaal voor het slagen van projecten, maar voor de projectmanager is hij vaak onduidelijk en ongrijpbaar. Het oplossen van deze paradox van de opdrachtgever is volgens Nicoline Mulder de verantwoordelijkheid van de projectmanager. Hij is als eerste gebaat bij een goede relatie met zijn opdrachtgever en zal dus het initiatief moeten nemen in het opbouwen van die relatie. De opdrachtgever leren kennen en ondersteunen in zijn rol is naar haar mening de basis voor de speelruimte en synergie die nodig zijn om een project te laten slagen.

Wilt u het gehele artikel lezen? Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Ideaalbeeld en realiteit
Evenwicht zoeken tussen twee niveaus van het project
Het ideaalbeeld, dat is waar het mij als opdrachtgever om gaat , zegt Adri Duivesteijn, wethouder van Almere en key note speaker op het komende PMI-congres over de rol van de opdrachtgever in projecten. Maar hoe realiseer ik dat binnen de grenzen die de realiteit mij stelt? Hoe doe ik de juiste projecten die mij dichter bij dat ultieme doel brengen en wanneer doe ik ze? Daarin zit voor hem de paradox van het opdrachtgeverschap: het ideaalbeeld dat vaak strijdig is met de realiteit.
De uitdaging voor de opdrachtgever is vervolgens om ideaalbeeld en realiteit met elkaar in evenwicht te brengen.

Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Twee-eenheid in opdrachtgegeverschap
Type politieke opdrachtgever bepaalt rol ambtelijke opdrachtgever
Als je de positie en de rol van de gemeentelijke opdrachtgever wilt duiden, dan moet je beginnen bij het type bestuurder. Het type bestuurder, de politieke opdrachtgever dus, bepaalt voor tachtig procent de rol van de ambtelijke opdrachtgever. Jack Hock, directeur van het Programmabureau Stad van de gemeente Almere, heeft een uitgesproken visie op de taken en vereiste competenties van gemeentelijke opdrachtgevers in de ruimtelijke ordening. Hieronder belicht hij deze rol vanuit de driehoek politiek (of bestuurlijk) opdrachtgever, ambtelijke opdrachtgever en projectmanager.

Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Opdracht geven is meer dan uitbesteden
Rondetafel over belangrijke maar onderbelichte rol in projecten
In beschouwingen over het slagen en mislukken van projecten staat de rol van de projectmanager centraal. En dat is logisch, want hij is de professional die weet hoe het moet. Maar wát het project moet opleveren en onder welke voorwaarden, bepaalt de opdrachtgever. Zijn rol in het project en de bijdrage aan het succes daarvan is totnogtoe onderbelicht. Gelet op het belang dat gehecht wordt aan de opdrachtformulering, de integratie van project- en organisatiedoelen en het bijsturen op omgevingsfactoren tekent zich ‘de paradox van de opdrachtgever’ af. De redactie van Projectie legde dit thema van het komende PMI-congres voor aan vijf deskundigen. Een rondetafelgesprek over doel en bedoeling, duidelijkheid en onzekerheden en uitbesteden en invloed houden.
Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!
|
 |
|
 |
 |
|
|