 |
 |
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Nummer 04 Projecten versmelten met de lijn
Nummer 04 Projectmatig werken in de lijn
Nummer 04 Motor achter project portfolio management
Nummer 04 Hoe activeer ik mijn stakeholders
Nummer 04 Complex vraagstuk vraagt integrale oplossing

Projecten versmelten met de lijn
Van SMART projectmanagement naar ZINVOL veranderen
Het vak projectmanagement gaat fundamenteel veranderen en is toe aan herdefiniëring. Dat is de conclusie van de werkgroep projectmanagement van de Nederlandse Spoorwegen op basis van de
gesignaleerde trend tot continue verandering van organisaties. De vervoersorganisatie zelf is bezig met een heroriëntering op haar business, van vervoerder tot integrale dienstverlener op het gebied van mobiliteit, ontmoeten, retail, horeca, stationsontwikkeling, vastgoed en bouw. Vanuit de visie van de NS op deze nieuwe rol heeft de werkgroep projectmanagement zich bezonnen op haar bijdrage aan de realisatie van deze ambitie tussen nu en 2020. Vastgesteld wordt dat SMART projectmanagement opgaat in ZINVOL verandermanagement.

Wilt u het gehele artikel lezen? Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Projectmatig werken in de lijn
Detachering meer dan aanvullende arbeidskracht, kennis en expertise
Detachering van werknemers in lijnactiviteiten en projecten levert vaak meer op dan aanvullende arbeidskracht, kennis en expertise. "Een ingehuurde werknemer is veel productiever dan zijn of haar collega in loondienst", zo onderstreept directeur Taren Mohan van Dream Team Companies een minstens zo belangrijk argument voor het uitbesteden van werkzaamheden en projecten.
"Dat zegt dus iets over de organisatie van arbeid in loondienst. Lijnmedewerkers zijn vaak met zoveel verschillende zaken tegelijk bezig, dat ze nauwelijks meer toekomen aan hun kerntaken.& Voor het verbeteren van de effectiviteit en efficiëntie van hun lijnactiviteiten kunnen bedrijven en instellingen volgens Mohan nog veel leren van detachering en de projectaanpak daarbij.

Wilt u het gehele artikel lezen? Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Motor achter project portfolio management
Projectportfoliomanagement = Business Development 2.0
Uit onderzoek van Ernst & Young blijkt dat het invoeren van Project Portfolio Management (PPM) vaak mislukt. Het knelpunt daarbij is doorgaans dat de projectplanningssystemen de centrale informatievoorziening voor het projectportfoliomanagement niet voldoende ondersteunen. De vanuit de afzonderlijke projecten geleverde informatie is gericht op het behalen van projectdoelstellingen en niet specifiek op het realiseren van het achterliggende organisatiedoel. Het succes van PPM staat of valt daarom met een goede centrale projectadministratie op basis van uniforme projectinformatie vanuit een businesscase en projectrapportage. Het maken van een solide businesscase voor elk project zal in eerste instantie de effectiviteit en efficiëntie van het projectportfolio verhogen. Maar zolang het projecten portfoliomanagement niet beter op elkaar worden afgestemd, blijft PPM een lege huls.

Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Hoe activeer ik mijn stakeholders
Dialoog als uitgangspunt voor succesvol projectmanagement
Commitment krijgen is een van de lastigste opgaven voor het management van een project. Vaak proberen projectmanagers met behulp van communicatieplannen belanghebbenden bij hun project te betrekken. De intentie is dan weerstand wegnemen en draagvlak creëren. De meeste stakeholders willen echter niet betrokken worden bij een project. Zij voelen zich betrokken en doen mee óf ze verzetten zich. De vraag luidt dus niet "Hoe betrek ik stakeholders bij mijn project", maar "Hoe activeer ik hen"?

Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!

Complex vraagstuk vraagt integrale oplossing
Simplificering kan leiden tot onderschatting
"Eenvoud zal het project redden", zo betoogde Harry Wagter in Projectie 1 van dit jaar. We moeten het beslist niet moeilijker maken dan nodig is, maar een project op tien hoofdzaken
in de gaten houden en een checklist afvinken, is een wel erg simplistische voorstelling van succesvol projectmanagement. De gedachte van opdelen en separeren en daarmee het beheersen van de werkelijkheid is niet meer van deze tijd. De antwoorden op de complexe vraagstukken van vandaag worden niet gevonden door te simplificeren en terug te keren naar oude structuren, maar vereisen creativiteit en denkwerk op basis van samenwerking.

Wilt u het gehele artikel lezen?
Vraag nu een gratis proefnummer aan of wordt meteen abonnee!
|
 |
|
 |
 |
|
|